Oblastní shromáždění
s volbou rady pobočky

7.12.2021, 19:00-20:00 - on-line

Program

  1. Zahájení oblastního shromáždění

  2. Diskuse a pokyny k volbám do Rady pobočky

  3. Zahájení volby kandidátů, otevřená možnost volby až do 22.12.2021

  4. Závěr oblastního shromáždění

Přihlášení

Účastníci se hlásí bez předchozí registrace pomocí členského účtu v doméně akpcr.cz. Bez přihlášení členským účtem nebude přístup umožněn. Přihlášení bude možné od 16:45.


Odkaz na videohovor: https://meet.google.com/yft-juuj-gsi

Nebo vytočte: ‪(CZ) +420 234 610 431‬ PIN: ‪311 364 987‬#

Další telefonní čísla: https://tel.meet/yft-juuj-gsi?pin=4529494968813

Hlasování

Podle platných stanov mohou hlasovat řádní členové AKP ČR - psychologové ve zdravotnictví a kliničtí psychologové aktivně působící v oboru. Hlasování probíhá online formou. Volba nových volených členů rady pobočky probíhá v jednom formuláři. Tlačítka vedoucí na hlasovací formuláře naleznete na této stránce níže.

Složení volební komise:

(v abecedním pořadí)

Mgr. Libuše Čermáková
Mgr. Jan Dufek
PhDr. Marta Romaňáková, Ph.D.

Nominace na členy rady pobočky Jižní Morava

Mgr. Kateřina Krebsová

Ambulance klinické psychologie a psychoterapie Kuřim

O sobě:

Vystudovala jednooborovou psychologii na Psychologickém ústavu FF MU v Brně a v roce 2001 začala jako psycholožka pracovat na Psychiatrickém oddělení Nemocnice Liberec. V roce 2004 začala pracovat v ÚN Brno. V roce 2007 úspěšně složila atestaci z klinické psychologie a na šest let přerušila praxi z důvodu narození dětí.
V průběhu rodičovské dovolené se začala zajímat o dětskou klinickou psychologii a proto v roce 2014 nastoupila do Dětského rehabilitačního centra v Brně. V roce 2017 zahájila činnost svého nestátního zdravotnického zařízení v Kuřimi. Aktuálně svoje péči poskytuje v obou zařízeních.
Dokončila psychoterapeutický výcvik v BIP a úspěšně zakončila zkouškou z funkční specializace v psychoterapii. Zajímá se mimo jiné o diferenciální diagnostiku a psychoterapii dětí a dospělých s pervazivními vývojovými poruchami.

Motivace k práci v AKP ČR v Radě pobočky Jižní Morava:

Již moje matka pracovala dlouhá léta ve zdravotnictví a podporovala svůj obor v jejich asociaci, proto mám v sobě historicky zakořeněnou důležitost péče o obor jako takový. Vnímám, že klinická psychologie a psychoterapie má ve zdravotnictví svoji významnou úlohu, která není vždy ostatními obory adekvátně vnímaná. Ráda bych pokračovala v důstojné prezentaci našeho oboru ostatním nelékařským a lékařským oborům. Dále v komunikaci a prezentaci klinické psychologie mladým začínajícím kolegům a studentům a usnadnění jejich vstupu do oboru a vzdělávání. Ráda bych podpořila komunikaci a spolupráci s ostatními kolegy psychology mimo zdravotnictví.

Mgr. Renata Boháčová

Ambulance klinické psychologie a psychoterapie Kuřim

O sobě:

Jsem registrovaná klinická psycholožka, a v této oblasti působím od r. 2000. Po ukončení studia psychologie na FF UP v Olomouci jsem nastoupila do Psychosociálního centra v Přerově jako ambulantní psycholožka (2000-2017). V letech 2008-2014 jsem byla na rodičovské dovolené. V r. 2015 jsem přijala místo klinické psycholožky v Úrazové nemocnice v Brně, kde působím na malý částečný úvazek dosud. Tam zajišťuji zejména konziliární psychologickou péči pro hospitalizované pacienty. Od r. 2016 pracuji ve své soukromé ambulanci na poliklinice v Kuřimi.
Zaměřuji se hlavně na práci s dospělými lidmi v oblasti psychoterapie a psychodiagnostiky. Atestaci v oboru klinická psychologie jsem absolvovala v r. 2003. Psychoterapeutické zaměření mám v psychodynamickém směru, ale velmi blízký je mi i integrující přístup. Funkční specializaci v psychoterapii jsem obhájila v r. 2007.

Motivace k práci v AKP ČR v Radě pobočky Jižní Morava:

Do AKP ČR jsem vstoupila ještě v době, kdy jsem byla zaměstnaná v PSC Přerov. Byla jsem řadovým členem pobočky Olomouckého kraje. Po přestěhování do Brna a návratu do pracovního procesu po MD, jsem se přihlásila do pobočky Jižní Morava.
AKP ČR pro mě vždy byla zdrojem kolegiální podpory a pomoci při řešení pracovních témat. Toto nastavení bych chtěla uchovat i pro ostatní kolegy. Věřím, že má smysl vytvářet podmínky pro společné setkávání a seznamování, obohacující poznatky a diskuzi. Na tom bych se chtěla podílet. Vzhledem k vysokým nárokům na naši práci vnímám pomoc zejména mladším kolegům jako nezbytnou.

PhDr. Jarmila Turbová

PhDr. Jarmila Turbová, s.r.o., Brno

O sobě:

Měla jsem velké štěstí potkat se a spolupracovat ve své praxi s mnohými odborně i lidsky mimořádnými kolegy (prof. PhDr. Stanislavem Kratochvílem, CSc.; PhDr. Hugem Širokým; prof. PhDr. Zdeňkem Matějčkem; prof. MUDr. Vladimírem Vondráčkem Dr. Sc.; prim. MUDr. Růžena Nesnídalová a mnozí další pro mě posléze přátelé), kteří mne uvedli do "fantastického a magického" odborného psychologického světa.
Začala jsem svoji praxi v r. 1971 v Praze na Pedagogicko-psychiatrické poradně pro děti Středočeského kraje na Dittrichově ulici. Můj muž mě opět přivedl v do Brna, tentokrát do "velké psychiatrie" na dvě náročná psychiatrická oddělení mužů a žen v Černovické léčebně, kde jsem strávila 16 let. Věnovala jsem se práci s psychotickými pacienty. Tato práce byla velmi náročná, takže mě nabídka odborné tvořivého diagnostického týmu v rámci psychoterapeutického týmu přímo okouzlila.
V současnosti je naše psychologické pracoviště akreditované Ministerstvem zdravotnictví ČR k teoreticko-praktické a praktické části specializačního vzdělávacího programu "Klinická psychologie" a to po několikáté s výsledky i s několika mimořádnými pochvalami za znalosti.
Přes dvacet let jsem učila na Janáčkově akademii muzických umění specifické kreativní nonverbální maratony s neslyšícími, psychologické sebezkušenostní antistresové tréninky, spolupracovala s profesory z FAVU, získala certifikát "Evropský psychoterapeut", publikovala odborná tvořivá témata v Čechách i v zahraničí např. Mezinárodní celosvětový kongres sociální psychiatrie v Hamburku v r. 1994, rozhlasové a televizní psychologické pořady v letech 1997-2000, celosvětový kongres v Brazílii, kde jsem navazovala kontakt s ústavem pro neslyšící v Rio de Janeiru. Věnovala jsem se somatické psychoterapii - biosyntéze, psychoanalýze. Získala jsem osvědčení k výkonu zdravotnického povolání v oboru klinický psycholog "registrovaný v r. 2012", Osvědčení pro udělení funkční specializace v v systematické psychoterapii v r. 1998, včetně Certifikátu rodinného a systemického terapeuta v r. 2002 a mnohá další zaměření. Naše oddělení získalo také akreditaci Ministerstva dopravy v r. 2013 k testování řidičů. V r. 2018 jsem získala diplom celostního vzdělávání klinických psychologů od Asociace klinických psychologů České republiky.

Mgr. Milan Pilát

Oddělení dětské psychiatrie a klinické psychologie FN Brno - Dětská nemocnice, Ambulance klinické psychologie a psychoterapie s.r.o.

O sobě:

Vystudoval psychologii na FF MU v Brně. Akreditovaný psychoterapeutický výcvik absolvoval v systemické rodinné terapii, na něj pak navázal dalším vzděláváním, mj. v kolaborativní dialogické praxi, psychoanalytické párové a rodinné terapii ad.
Profesně první, a proto zásadní psychoterapeutické zkušenosti začal získávat v Manželské a rodinné poradně Bethesda v Brně. Od roku 2002 pracuje ve zdravotnictví na Oddělení dětské psychiatrie a klinické psychologie FN Brno, od r. 2012 pak provozuje soukromou klinickopsychologickou a psychoterapeutickou praxi (Ambulance klinické psychologie a psychoterapie s.r.o.).
Od r. 2002 spolupracuje jako externista s Katedrou psychologie FSS MU Brno (výuka, praxe a stáže v manželském a rodinném poradenství, praxe v klinické psychologii ad.), od r. 2019 je asistentem na Psychologickém ústavu FF MU Brno (výuka Psychoterapie dětí a dospívajících, klinický seminář rodinné terapie).
V rámci svého odborného zaměření vyučuje studenty psychologie a frekventanty předatestační přípravy v klinické psychologii, poskytuje supervizi v psychoterapii (zejména rodinné terapii) a pomáhajících profesích.
Je členem Asociace klinických psychologů v ČR (AKP ČR) a Společnosti pro rodinnou a systemickou terapii (člen odborné rady).